top of page

W co Larpart celuje w 2023?

Na podstawie wartości, jakie zaprezentowaliśmy w wizji Larparta 2023 (Pięć Filarów Larparta), postanowiliśmy stworzyć listę kryteriów, jakimi będziemy się kierować przy doborze gier. Nie oczekujemy, że każda gra spełni wszystkie z nich. Mamy nadzieję, że pomogą Wam zweryfikować, które z Waszych pomysłów i planów najlepiej wpiszą się w wizję tegorocznego konwentu. 

Społeczność, współpraca, bycie razem

Jednym z najważniejszych celów Larparta jest budowanie społeczności, dlatego szukamy gier facylitujących integrację, robienie rzeczy wspólnie i granie do jednej bramki, a także takich, które pozwalają uczestnikom być razem “tu i teraz”.

Ciekawość i kreatywność

W tej kategorii docenimy gry eksperymentalne, testujące nowe rozwiązania, larpowe innowacje, a także te, które wykorzystują nietypowe techniki i mechaniki. 

Odpoczynek i komfort

Chcemy, by program był dostosowany do zasobów energetycznych uczestników, z uwzględnieniem pory dnia, etapu konwenty czy innych wydarzeń. Dlatego chętnie przyjmiemy gry o niskim progu wejścia, wymagające małej ilości graczy, z uczestnictwem widowni, do której można dołączyć (lub odłączyć się) w każdym momencie - freeformy oraz gry lekkie i odprężające.

Stymulacja, przyjemność, wyzwania

Wiele osób wybiera ten konwent, oczekując interesujących, niecodziennych przeżyć. Szukamy larpów pobudzających do myślenia, poruszające ważne lub trudne tematy - takich, o których myśli się jeszcze długo po zakończeniu gry. W tej samej kategorii docenimy także gry nastawione na doświadczenie i przeżycia graczy oraz ich wrażenia zmysłowe.

Równość, otwartość, bezpieczeństwo

Chcielibyśmy, aby larpartowe gry promowały równość i różnorodność, oferowały wiele różnych ról dostępnych dla wszystkich typów graczy i były dostępne dla osób ze specjalnymi wymaganiami. Nie każda gra musi traktować kwestie równości i różnorodności pierwszoplanowo, ale jest to ważne kryterium wyboru programu. Gry powinny mieć także na uwadze bezpieczeństwo graczy - fizyczne i psychiczne.

news-3-w-co-celujemy.jpg
bottom of page