top of page

Speed Dancing: Shine & Charm

#taniec #integracja #szybkie-nie-randki

Wyobraź sobie szybkie randki, ale zamiast rozmawiać – tańczysz, a zamiast randkować – poznajesz innych Larpartowiczów!

Nie umiesz tańczyć? Nie szkodzi! Ważne, że lubisz.

AUTORZY:

K.I.L.L: Emilia Stachurska i Artur Biesiadowski

PROWADZĄCY:

Emilia Stachurska i Artur Biesiadowski

DATA GRY:

29.06.25, 10:00

CZAS TRWANIA:

2h

MIEJSCA:

4-36

AUTORZY:

𝐎 𝐜𝐨 𝐜𝐡𝐨𝐝𝐳𝐢 𝐰 𝐭𝐞𝐣 𝐢𝐦𝐩𝐫𝐞𝐳𝐢𝐞?

Chodzi zupełnie o to samo, co w zeszłych latach: o integrację Larpartowiczów pod kątem tanecznym.

Taniec w parach potrafi być bardzo przyjemny, ale czasem muzyka jest niezbyt odpowiednia, ludzie za dobrze się bawią w kółeczku lub po prostu brakuje odwagi, żeby poprosić daną osobę do tańca. „Speed Dancing: Shine & Charm” ma na celu danie szansy potańczyć do muzyki idealnej do tańca w parach, pozwoli poznać ludzi od tej strony i być może zachęci więcej osób do tańczenia w ten sposób nawet i na innych imprezach. A że tegoroczny Larpart żyje magią i blichtrem, kilka utworów na naszej playliście na pewno do tego nawiąże.

Inspiracją są zasady z szybkich randek, ale absolutnie nie chodzi nam o romantyczny aspekt tego przedsięwzięcia – raczej o wymuszone zmiany partnerów i możliwość poznania od strony tanecznej Larpartowiczów, z którymi normalnie by się nie miało okazji zatańczyć.

To event integracyjny w formie ustrukturyzowanej potańcówki w parach. Uczestnicy decydują, czy chcą w tańcu prowadzić, czy podążać, i na tej podstawie przydzielamy im numery. Tradycyjnie te role przypadały odpowiednio mężczyznom i kobietom, ale tutaj nie będziemy się tego trzymać. Osoby, które nie będą zdecydowane, poprosimy o dołączenie do grup w taki sposób, żeby uzyskać optymalną ilość par. Po nadanych numerach będą mogli rozpoznać, z kim mają zatańczyć następny utwór.

Każdy leader dostanie identyfikator w jednolitym kolorze (np. żółty) z numerem i literą L. Podobnie followerzy – kolor będzie inny (np. czerwony) i oznaczenie literowe F, ale numery będą się powtarzać. Imprezę zaczniemy tak, że każda osoba z danej grupy odnajdzie swojego odpowiednika w odmiennym kolorze, z tym samym numerem. To będą pary do pierwszych dwóch tańców. Po dwóch tańcach zabrzmi rozpoznawalny jingle i wtedy każdy leader musi znaleźć followera z numerem o jeden wyższym niż osoba, z którą właśnie tańczył.


𝐒𝐲𝐭𝐮𝐚𝐜𝐣𝐞 𝐰𝐲𝐣𝐚̨𝐭𝐤𝐨𝐰𝐞:

🔸 będziemy się starać utworzyć idealną ilość par, ale zawsze się może zdarzyć nieparzysta osoba. Taka osoba w pierwszej kolejce będzie na bye’u, czyli sobie pochilluje obok, aby dołączyć się w następnej kolejce (gdy na bye przejdzie inna osoba). Nie jest to idealne, ale nie powinno się zdarzyć więcej niż raz dla każdej osoby podczas imprezy;

🔸 jeżeli ktoś będzie chciał się urwać z imprezy, super by było, gdyby zrobił to w momencie zmiany par i zgłosił to do organizatora; mamy nadzieję, że zadeklaruje się kilka osób, które nie mają problemu ze zmianą roli tanecznej w trakcie imprezy i załatamy to na szybko;

🔸 jeżeli przewiniemy wszystkie numerki (każdy zatańczy z każdym z przeciwnej grupy) lub kompletnie się zamieszamy z powodu zbyt dużej rotacji osób przychodzących i wychodzących, przejdziemy w tryb dogrywki free-for-all; zasady są podobne – nadal tańczymy w parach, 1 na 1, po jednym utworze, zmiany podczas jingla, ale nie będzie już obowiązku wybierania osoby o numerze o 1 większym od poprzedniej; nadal mile widziane będzie tańczenie tylko po jednej piosenki pod rząd z daną osobą podczas dogrywki, ale przy losowym dobieraniu się może być różnie.

TRIGERY:

taniec w parach, taniec

Już jest, Zapraszamy!

FACEBOOK.png

W RAZIE PYTAŃ, ZAPRASZAMY DO KONTANTU POPRZEZ EMAIL LUB PV NA FANPAGE

// WYDARZENIE //

  • Facebook

// SOCIALE //

// WSPÓŁPRACA //

Wandering Artist | nasze grafiki
Stowarzyszenie Liveform | współpraca
Secret Vault | Sklepik Larpowy
Przystanek Alaska | miejsce
Stowarzyszenie Argos | współpraca
  • Facebook
  • Facebook
  • Instagram

© 2018-2025 LARPART 

bottom of page