top of page
< Back

Second Life

Second Life

Mamy przyjemność zaprosić Was na grę w stylistyce cyberpunk. Scenariusz jest inspirowany między innymi filmami Blade Runner, Ghost in The Shell i serialem Killjoys. Larp o tytule Second Life umożliwi wam wcielenie się w osoby określane mianem “jednego procenta” – to nie tylko najbardziej wpływowi ludzie świata – elity biznesu, polityki, przestępczości i radykalnych organizacji wolnościowych, ale też wyjątkowe osobowości i osobliwości. Opowiemy Wam historię o tym jak rozwój nauki i technologie przenikające świat zmieniają etykę. Chcemy, abyście pod wpływem obecnego na larpie motywu transhumanizmu zastanowili się, jak przesuwają się granice między tym co moralne i niemoralne. Co nas czyni ludzkimi? Kim jesteśmy i w co tak naprawdę wierzymy?
Spodziewajcie się kilku godzin wypełnionych ważnymi przemyśleniami, konfrontacjami i dekadencką imprezą o narkotyzującej atmosferze. Wasze postaci będą rozmawiać, tańczyć, walczyć, poznawać siebie samych, uprawiać seks i wychodzić ze strefy komfortu. Dla osiągnięcia planowanego przez nas efektu posłużymy się estetyką cyberpunku w retrofuturystycznym wydaniu z lat ‘80. Zastosujemy elementy integracji sensorycznej, to znaczy wykorzystamy wiele zmysłów – wzrok, słuch, dotyk, smak.
Grę poprzedzą dedykowane do tego scenariusza warsztaty, podczas których poznacie wszystkie potrzebne mechaniki i zapoznacie się z najważniejszymi elementami przedstawionego świata.

Wymagania
Oczekujemy od Was, że przed larpem zrobicie 3 rzeczy:
– zapoznacie się z podstawowymi materiałami o grze
– wypełnicie formularz zgłoszeniowy
– przygotujecie stylizacje adekwatne do Waszej postaci

Zachęcamy do skompletowania szalonych, futurystycznych, odjechanych strojów! Inspiracji możecie szukać na Pintereście: https://pl.pinterest.com/paskud/secondlife/


Ważne
Słuchajcie, będą wątki przemocy. Gramy na wzajemnym krzywdzeniu się i czerpaniu z tego mniejszej lub większej przyjemności. Narkotyki napędzają akcję tego larpa. Jest to też gra o imprezie – trzeba będzie tańczyć. Nie wymagamy od Was umiejętności tanecznych, chodzi o wspólne ruszanie się do głośnej muzyki.

Dla kogo?

początkujących i zaawansownych, skupionych na tworzeniu własnych historii i odgrywaniu,

Zapisy:

przed konwentem

Ilość graczy:

20 (unisex)

Prowadzący:

Ida Pawłowicz, Jakub Krassowski, Meg Pomorska

bottom of page