top of page

Program

Krótkie opisy punktów programu

All My Loving #2020

All My Loving #2020

Freddy zaprasza do swojego mieszkania Eltona, Lucy, Sky’a i Roxanne, by razem zamieszkać na czas lockdownu. Zamknięci pod jednym dachem przyjaciele odkrywają swoje uczucia mierząc się z rzeczywistością.

All My Loving jest larpem dla pięciu osób o przemianie przyjaźni w miłość, o budowaniu poliamorycznej rodziny, o psychodelikach, tajemnicach i tożsamości.

Gra powstała w roku 2012 podczas warsztatów twórczych. Od tamtej pory tylko w Polsce miała kilkadziesiąt odsłon (!). Wielokrotnie zmieniana i przerabiana, ciesz się niezmienną popularnością. All My Loving #2020 to jej najnowsza wersja, której świat przedstawiony został rozbudowany o wydarzenia roku 2020go.

Prowadzący:

Dracan

Liczba graczy:

5

$550

.

Zapisy:

-

Art Attack

Art Attack

Warsztaty z acrylic paint pour & mixed media art.

Prowadzący:

Akash

Liczba graczy:

10-15

$550

.

Zapisy:

-

Cube Draft MTG

Cube Draft MTG

Zapraszam na kolejną edycję Drafta MTG. Będziemy grać Cube - czyli całkowicie darmowy draft z puli kart złożonej wcześniej przeze mnie. Do uczestnictwa wymagana jest jedynie obecność. Draft będzie podzielony na 4 lub 5 dni. Dzień 1 to draft, a każdy kolejny to 1 runda.

Także na luzie, bez pośpiechu, każdy gra kiedy chce i do tego będzie można sobie pograć relaksacyjnie poza turniejem :)

Prowadzący:

Lagnar

Liczba graczy:

7

$550

.

Zapisy:

-

Dupnik

Dupnik

Tradycyjny larpartowy krąg dla wszystkich, nazwany przez uczestniczących - "bo dupę ma każdy" :) W specjalnej strukturze, w atmosferze zaufania i otwartości, będziemy rozmawiać o emocjach, relacjach, związkach, cielesności i seksualności - tematach, które czasem są w codzienności niełatwe do poruszenia. My robimy dla nich przestrzeń, żeby:
- doświadczyć empatii poprzez bycie wysłuchan* bez przerywania, bez ocen, bez porad
oraz
-bycia obecn* w słuchaniu i świadkowaniu historiom innych.
Bywa poważnie, wzruszająco, poruszająco. A czasem toczymy bekę ;)

Prowadzący:

Tox

Liczba graczy:

12

$550

.

Zapisy:

Zapisy na Larparcie

Elfi proces

Elfi proces

Mała wieś w świecie wiedźmina, jakie tajemnice wyjdą na jaw, gdy jedna z kobiet zostanie zamordowana?

Prowadzący:

Alicja Alsza Kuchta

Liczba graczy:

12 (7K,3M,2U)

$550

.

Zapisy:

-

Grupowa medytacja tańcem -metoda 5 rytmów

Grupowa medytacja tańcem -metoda 5 rytmów

5 rytmów to dynamiczna praktyka medytacji w ruchu opracowana przez Gabrielle Roth. Polega na intuicyjnym tańcu do 5 różnych rytmów i melodii, które odpowiadają różnym emocjom i energiom. Nie ma żadnej narzuconej choreografii, jesteś tylko Ty i ruch. Cytując stronę 5 rytmów "praca z ciałem wg metody Gabrielle Roth jest swego rodzaju mapą którą posługując się poprzez ciało docierasz do swojego serca, umysłu, duszy i ducha".
W trakcie medytacji każdy tańczy dla siebie, a równocześnie jest częścią grupy, musi być uważny na pozostałych uczestników.
Sam taniec poprzedzi wprowadzenie teoretyczne i rozgrzewka.
Metoda 5 rytmów była już wykorzystana na larpie "Bóg który się pomylił" we frakcji Żywiołaków.
Disclaimer: jestem entuzjastką tej metody, a nie akredytowaną nauczycielką.
Przyjdźcie w wygodnych ubraniach, w których będziecie mogli również usiąść/położyć się na ziemi.
Poglądowy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=bzHZutFvoYg

Prowadzący:

Aleksandra 'Panda' Kiebasz-Chmielewska

Liczba graczy:

Do 30

$550

.

Zapisy:

-

Konklawe

Konklawe

Kardynałowie z całego znanego świata zlatują się na Świętą Terrę by wziąć udział w konklawe. Wyłoniony w jego trakcie Patriarcha poprowadzi Uniwersalny Kościół w szóste millenium, a podjęte przez hierarchów decyzje odmienią oblicze galaktyki... tej galaktyki.

Prowadzący:

Bartosz Bruski

Liczba graczy:

10-16

$550

.

Zapisy:

-

LiveStyleClub Larp

LiveStyleClub Larp

LiveStyle Club Larp to bardzo niepoważny larp o ludziach pięknych, modnych i bogatych. Jeśli kiedykolwiek chciałeś/aś pogrążyć w życiu jak w tanim serialu, to możesz się pogrążyć... i to na wiele sposobów. Zapraszamy na beztroskie drineczki, podrywy i szpileczki oraz pojedynki na wygląd i słowa. Nie na poważnie, i niekoniecznie na trzeźwo. Nie ważne jak o nas mówią, ważne, że to robią!

Prowadzący:

Asurit

Liczba graczy:

10 -15

$550

.

Zapisy:

Zapisy na konwencie, Kto pierwszy ten lepszy

No talk larps: Biała Śmierć

No talk larps: Biała Śmierć

Biała Śmierć to niewerbalny larp typu black box, który ma na celu dostarczenie graczom fizycznych oraz abstrakcyjnych doświadczeń.

Prowadzący:

Andrzej Pierzchała

Liczba graczy:

do 15 uczestników

$550

.

Zapisy:

Na Larparcie

No talk larps: Sarabande

No talk larps: Sarabande

Sarabande to scenariusz na 12 osób, który za pomocą efektów muzycznych, ruchowych i dramatycznych pozwolą rozwijać relacje i konflikty klientów małej kawiarni w Paryżu na Montmartre pod koniec XIX wieku. Nastawiony na ruch, pozbawiony dialogów scenariusz jest nacechowany archetypicznym tragizmem i artyzmem, a opowieść, jaką przedstawia skupia się na pojęciach wolności, miłości, piękna i prawdy.

Prowadzący:

Mefii

Liczba graczy:

12

$550

.

Zapisy:

Na Larparcie

Pokaz Shibari

Pokaz Shibari

Pokaz japońskiej sztuki erotycznego wiązania shibari

Prowadzący:

Tuk i Martens

Liczba graczy:

nieograniczona

$550

.

Zapisy:

-

Pure Avocado Heart Soothing Mask

Pure Avocado Heart Soothing Mask

Pure Avocado Heart Soothing Mask to lekki jeepform o nieudanych randkach. Czas gry taktowany jest za pomocą maseczek w płachcie, które towarzyszą wieczornemu spotkaniu trójki przyjaciół. Osoby grające przyjaciół pełnią rolę narratorów historii odgrywanych przez członków widowni. Mamy nadzieję, że gra zapewni twarze nie tylko wypielęgnowane, ale i uśmiechnięte.

Prowadzący:

Ania "Narien" Sol

Liczba graczy:

3 + co najmniej 3-4 osoby z widowni chętne grać scenki

$550

.

Zapisy:

-

San Escobar: droga do raju

San Escobar: droga do raju

San Escobar: droga do raju” to satyryczny larp polityczno-sensacyjno-obyczajowy, dziejący się w mitycznym kraju San Escobar. Pojawią się w nim elementy narodowo-wyzwoleńcze, relacje z obcymi mocarstwami, a także miejscowe wierzenia i zwyczaje. Zapraszamy do bananowej republiki, w której króluje El Generalissimus (i jego mops), na każdym rogu stoi niewiarygodnie bogaty przywódca mafii z cygarem w ustach, a hymnem narodowym jest Macarena. Możecie też liczyć na sporą dawkę absurdu, wątki szpiegowskie, wielki raut, bajecznie kolorowe drinki z palemką i wielkie okulary przeciwsłoneczne. Zapraszamy do rzeczywistości alternatywnej w San Escobar!

Prowadzący:

Łucja Mańk, Anna Kowalska

Liczba graczy:

31 uczestników, 12 żeńskich, 12 męskich, 7 unisex

$550

.

Zapisy:

przed konwentem, od 27 maja

Warsztaty crossplayu

Warsztaty crossplayu

Chcesz zagrać na larpie chłopa, babę albo kogoś, kto nijak nie wpasowuje się w te kategorie? Nie wiesz jak się do tego zabrać, Twój kobiecy głos brzmi jak piski chłopca w trakcie mutacji i twój jedyny pomysł na zakrycie piersi, to obandażowanie ich taśmą klejącą?

Spokojnie! Mama Kaczka biegnie z pomocą! Na tych zajęciach poćwiczymy:
➢ feminizację/maskulinizację głosu
➢ mowę ciała i chód stereotypowy dla płci
➢ bezpieczne przygotowanie kostiumu (weźcie ciuszki!)
i, jeśli orgowie chcą, aby moje poczucie misji wygrało z moim zdrowym rozsądkiem i wezmą dłuższą formę zajęć, to:
➢ makijaż feminizujący/maskulinizujący

Prowadzący:

Roni "Kaczka" Korycińska

Liczba graczy:

do 20

$550

.

Zapisy:

-

Wielkie Wiejskie Wesele

Wielkie Wiejskie Wesele

"Czy kiedyś będąc na weselu chcieliście po raz piąty krzyczeć "gorzko, gorzko", ale jednak trochę głupio? Czy mieliście ochotę wznieść naprawdę krępujący toast? A może drzemie w Was ten "Wuja" lub "Ciotka", który będzie robił furrorę na parkiecie? Duo Klaudia Toruń i Maciej Korpik chcą Was zaprosić na larpa o Wielkim Wiejskim Weselu, o przestrzeni na odreagowanie pandemii i o cienkiej granicy między zabawą i żenadą- i jak przyjemnie ją przekraczać do muzyki Disco Polo.

Prowadzący:

Klaudia Toruń, Maciej. Korpik

Liczba graczy:

60+

$550

.

Zapisy:

Otwarcie zapisów na larpa 11.05.2022 /online

„Show Must Go On!”

„Show Must Go On!”

Świat już się skończył.
Teraz nie jest już ważne co dokładnie się stało, liczy się tylko to, że Ziemia nie jest już miejscem dla ludzi. Niebo zakrywają czarne chmury, przez które tylko czasami widać blade przebłyski słońca, państwa już dawno przestały istnieć, a skażenie środowiska pozwala na przetrwanie tylko w niektórych miejscach. W chaosie pierwszych kilku miesięcy zginęła większość populacji świata, a dziś, prawie dwa lata odkąd zaczęła się apokalipsa, przeżył zaledwie promil ludzkości. Ostatni ocaleńcy żyją w enklawach rozrzuconych po całym świecie odcięci od siebie nawzajem, tworząc małe zamknięte społeczności. Mimo że niektórym udało się przeżyć, nikt nie ma złudzeń – era ludzi właśnie dobiega
końca. Każdego dnia efekty tego największego światowego kataklizmu stają się coraz silniejsze - radiacja ze zniszczonych reaktorów atomowych, gwałtowne zjawiska pogodowe i coraz bardziej agresywne zachowania pozostałych przy życiu. Ludzkość jest skazana na zagładę i nie ma sensu temu zaprzeczać.
Teraz ważne jest już tylko jak przeżyjesz swoje ostatnie dni. Modląc się o zbawienie na zgliszczach świata? A może ciesząc się tymi chwilami ze szklanką whisky przy dobrej muzyce? Tu, w kabarecie “La Rêverie” trwają przygotowania do ostatniego przedstawienia na Ziemi. Przyjdź i baw się z nami. Bo przedstawienie musi trwać!

Prowadzący:

Aleksandra "Panda" Kiebasz-Chmielewska, Marta "Ireth" Szmigiel

Liczba graczy:

10 (5K+5M)

$550

.

Zapisy:

przed konwentem, od 9 maja

All That Jazz

All That Jazz

All that jazz to rozrywkowy, musicalowy larp o romansach osadzony w settingu inspirowanym estetyką Stanów Zjednoczonych przełomu lat 20 i 30tych. Postacie uczestniczące w przyjęciu zorganizowanym przez jedną z prominentnych gwiazd estrady przybywają w celu załatwienia swoich interesów, jednak dla graczy jest to jedynie pretekst do gry opartej o flirt, taniec, śpiew i romanse. Larp wykorzystuje mechanikę fate play, której integralną częścią jest muzyka i występy - postacie wyrażają swoje emocje, marzenia i zamiary rzucając się w wir śpiewu i tańca w kluczowych dla siebie momentach. Larp nie wymaga żadnych umiejętności ani predyspozycji w tym zakresie - każdy utwór można wybrać w wersji z playbackiem, a niektóre - dla tych, którzy faktycznie chcą zaśpiewać - z samym podkładem. Larpowi towarzyszą warsztaty larpowego tańca musicalowego, mocno polecane graczom oraz osobom, które chciałyby wziąć udział w zabawie jako tło (maksymalnie 16 dodatkowych osób).

Prowadzący:

Ania "Narien" Sol

Liczba graczy:

16

$550

.

Zapisy:

Formularz od 23.05 do 31.05; możliwe zgłoszenie postaci tła na Larparcie

Cały rok

Cały rok

Cały rok to jeepform opowiadający o zakulisowej, często niewidzialnej pracy, która stoi za wieloma projektami. Widownia i gracze stworzą na kilka godzin społeczność, która w ciągu jednego roku wcieli w życie projekt - i przeżyje różne konsekwencje swojego pomysłu.

Prowadzący:

Joanna Płaszewska

Liczba graczy:

3 + widownia

$550

.

Zapisy:

-

Czytanie skandynawskich baśni na kotowisku

Czytanie skandynawskich baśni na kotowisku

Zapraszam do leżenia na stosie poduszek i picia gorącej herbatki, słuchając czytanych przeze mnie starych baśni. Zregenerujcie energię pomiędzy intensywnymi grami i warsztatami. Można zasnąć w trakcie.

Wydarzenie jest sequelem słynnych warsztatów z robienia na drutach i picia kakałka leżąc na poduszkach, które odbyły się na Larparcie w 2019 r.

Prowadzący:

Shilay

Liczba graczy:

nieograniczona

$550

.

Zapisy:

-

Dwa Ognie

Dwa Ognie

Gramy w dwa ognie, najlepiej kilka meczy.

Prowadzący:

Asu

Liczba graczy:

15-30

$550

.

Zapisy:

-

Fast and Furious Party

Fast and Furious Party

Chłopaki i ich stalowe rumaki. Dziewczyny żądne adrenaliny. Witajcie w świecie nielegalnych ulicznych wyścigów, szybkich fur i gorących lasek. Zapraszamy was na podróż w czasie do lat 2000, teatru ulicy, w którym adrenalina to prawdziwa waluta, a muzyka z trudem nadarzą za najszybszą akcją. Czy dołączysz do latynoskich Locos, młodych niepokornych, gopników czy też pozostaniesz niezależny? Po podaniu hasła czekają cię podświetlone auta, otwarte maski i zawody rapperskie pod gołym niebem - a to dopiero początek. Będziesz miał okazję zaszpanować swoją furą, a ta najciekawiej ozdobiona zdobędzie nagrodę! Kto wie, może nawet Vim będzie się gdzieś czaił wśród gangów tej imprezy?

Prowadzący:

Kolektyw Domku nr 6 - Nathaniele, Lulish, Gosia Uchnast, Sosu, Kaszek, Tyrant, Neko

Liczba graczy:

nieograniczona

$550

.

Zapisy:

możliwość wcześniejszego zapisu do "gangów"

Inner Detention (Klub Winowajcow)

Inner Detention (Klub Winowajcow)

ZAPRASZAMY NA 4 RUN LARPA
INNER DETENTION
Tytuł polski: Klub Winowajców
⏱️ 2 godziny (całość)
🧑‍🤝‍🧑 6 - 24 graczy
🎭 Kilkoro nastolatków z typowego amerykańskiego liceum zostaje w szkole po lekcjach, aby odbębnić szlaban. Jest też i druga, mroczniejsza warstwa, dziejąca się w ich głowach, gdzie odbywa się interakcja z ich wewnętrznymi głosami. Gracze wcielają się w stereotypowe role uczniów np. sportowiec, cheerleader, kujon, geek lub ich wewnętrzne głosy. Wszystkie role są unisex.
✔️ Ten larp jest dla Ciebie jeśli:
- czujesz się ok z przeżywaniem silnych, często negatywnych emocji na larpie,
- lubisz budować postać i relacje na warsztatach,
❌ Ten larp nie jest dla Ciebie jeśli:
- wolisz przygotowaną kartę postaci i ustalone relacje,
- lubisz mieć wyraźny cel do osiągnięcia na larpie.

Prowadzący:

Beata Subczak, Jakub Jamrozik

Liczba graczy:

8-10 os. (Musi byc parzysta ilosc)

$550

.

Zapisy:

-

Kroniki Deadwood

Kroniki Deadwood

Kroniki Deadwood to opowieść o mieszkańcach miasteczka na pograniczu. To historia o złożonych relacjach pomiędzy ludźmi, którzy mieszkają w Deadwood od pokoleń, nowo przybyłych, którzy chcą założyć tutaj swój dom oraz o tych, którzy szukają swojego szczęścia na Dzikim Zachodzie.

Prowadzący:

Adrianna Adamska, Katarzyna Karpińska, Agnieszka Hawryluk-Boruta

Liczba graczy:

60-70+

$550

.

Zapisy:

zgłoszenia trwają, im wcześniej tym lepiej. role na miejscu możliwe, ale będą słabiej osadzone

Makijaż dla opornych 101

Makijaż dla opornych 101

Potrzebujesz się nauczyć czegoś o makijażu na potrzeby gier (lub prywatnej radości)? Chcesz wiedzieć jak zrobić nieźle wyglądającą bliznę czy ranę za pomocą zwykłych kosmetyków? Oto Twoje miejsce - zakres od 0 do mid-intermediate. Potrzebne rekwizyty: twarz, chęci i ręce. Płeć - opcjonalna.
Ps. Jeśli masz swoje rzeczy do makijażu - weź ze sobą :)

Prowadzący:

Danai

Liczba graczy:

6

$550

.

Zapisy:

nie są wymagane

No talk larps: H@ck3d

No talk larps: H@ck3d

Witajcie w H@ck3D. W świeie 2X77gdzie ludzkość na nowo przeżywa odrodzenie. W tym futurystycznym świecie tylko wybrani są w stanie skorzystać z nowości HiTec, które ułatwiają przecież życie doczesne. Mnogość rozwiązań jednak jest przytłaczająca. Jak potoczą się losy twego bohatera? Czy wrzucając się w wir nowych technologii dalej będzie w stanie nazywać się wolnym człowiekiem? Zapraszamy na ok 6h niemego larpa tanecznego w świecie cyberpunka. Gra jest inspirowana duńską grą "Spellbound", jednak urosła do własnej interpretacji i doczekała się premierowej odsłony na Alasce 2020 roku.

Prowadzący:

Mefii, Famul i Leon

Liczba graczy:

6-30

$550

.

Zapisy:

Na Larparcie

No talk larps: Zaklęci

No talk larps: Zaklęci

Remix gry Zaczarowani Jeppe i Maria Bergmann Hamming, w wykonaniu Rafała Matraszka.
Remix jest dostosowaniem gry do postaci z mitów słowiańskich.
Specialna edycja dla Nocnych Marków. W zeszłym roku puszczone jako larp niespodzianka. Jak się uda tym razem?

Prowadzący:

Nikola Kikowska

Liczba graczy:

10-30

$550

.

Zapisy:

Na Larparcie

Poker Face

Poker Face

Zbliża się koniec szkoły/studiów/projektu. Paczka znajomych stoi u progu rozpadu. To ostatnie z regularnych spotkań w tym gronie przy jedzeniu/filmie/alkoholu/kartach, zanim każdy pójdzie w swoją stronę. Nostalgiczna atmosfera sprzyja rozmowom, które od dawna wiszą w powietrzu i na które prawdopodobnie nie będzie już okazji.

Prowadzący:

Agnieszka Zapart

Liczba graczy:

6

$550

.

Zapisy:

Na Larparcie

Real Life Skills 101, czyli co zrobić jak Cię porwą

Real Life Skills 101, czyli co zrobić jak Cię porwą

Prelekcjo-dyskusja o tym, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych, co zrobić gdy ktoś nas śledzi, gdy zostaniemy porwani, jakie zachowania i odruchy należy w sobie pielęgnować by uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Dwie dodatkowe części (jeśli czas pozwoli): jak radzić sobie w sytuacji "Active shooter", jakie są podstawowe zasady przetrwania w niesprzyjających warunkach.

Prowadzący:

As

Liczba graczy:

nieograniczona

$550

.

Zapisy:

-

Sierpień sierpień

Sierpień sierpień

Znacie się od zawsze - a w każdym razie tak się czujecie - i zawsze trzymacie się razem.
Macie nawet własne miejsce, Jezioro, gdzie spędzacie każdą wolną chwilę. Wagary? Spontaniczna impreza urodzinowa? Randka? Najlepsza kryjówka na wypłakanie się? Jezioro jest wasze.
Ten od dawna działający układ czekają jednak zmiany. Głęboko pod skórą czujecie, że przejście do nowego, bardziej dorosłego świata, może zachwiać spójnością Waszej grupy. Rozmawiacie oczywiście o planach na po wakacjach. Omijacie jednak skrzętnie temat, jak wpłynie to na Waszą paczkę.
Mimo zmowy milczenia, zaczęliście mówić na to lato “Ostatnie wakacje”, jakby potem miał się skończyć świat. Dla wszystkich było jasne, że musi odbyć się jeszcze jeden wypad nad Jezioro. Taki specjalny, ważniejszy niż zwykłe picie w plenerze. Wybraliście termin, wszystko było ustalone.
Jedno z Was nie dotarło.
Różnie odczuliście ten drobny akt dezercji. W duchu współpracy postanowiliście jednak, że nie zepsuje Wam to dnia nad Jeziorem, i że włączycie zbiega w imprezę, czy mu się to podoba, czy nie - uwieczniając całe przedsięwzięcie na wideo.

Prowadzący:

Joanna Płaszewska

Liczba graczy:

5 ról unisex

$550

.

Zapisy:

-

Warsztaty tańców szkockich i angielskich

Warsztaty tańców szkockich i angielskich

Przed wami dwie godziny wypełnione tradycyjnymi szkockimi oraz irlandzkimi tańcami ceili, angielskimi tańcami dworskimi oraz wybranymi tańcami średniowiecznymi. Warsztaty są otwarte dla każdego - nauczymy was od podstaw prostych i skocznych tańców celtyckich oraz układów salonowych. Zapraszamy :)

Prowadzący:

Natalia Nathaniele Misiukiewicz

Liczba graczy:

nieograniczona

$550

.

Zapisy:

-

Wyprawa po Złote Runo

Wyprawa po Złote Runo


Niewielka grupa profesjonalnych kosmicznych złodziei planuje skok życia. Jedyny sposób żeby osiągnąć cel, to wykorzystać zespół androidów, specjalnie wytrenowanych i przygotowanych do zadania. Nagroda jest warta zachodu, ale jej zdobycie może być trudniejsze, a stawka wyższa niż się początkowo wydawało.

Jest to larp o androidach i ludziach, ich współdziałaniu razem, relacjach, kształtowaniu się osobowości androidów pod wpływem ludzi - a być może także o wpływie androidów na ludzi. Larp zawiera specjalnie przygotowaną mechanikę osobowości androidów, która jest istotnym elementem gry.

Prowadzący:

Przemysław Głomb

Liczba graczy:

6 lub 8 (zostanie potwierdzone później)

$550

.

Zapisy:

przez konwentem, początek czerwca

All That Jazz - warsztaty tańca larpowego

All That Jazz - warsztaty tańca larpowego

Warsztaty musicalowego tańca larpowego dedykowane są przede wszystkim graczom larpa All That Jazz, ale zapraszam na nie także osoby, które chcą znaleźć się na grze jako postacie tła, lub, w miarę wolnych miejsc, mają po prostu ochotę spróbować swoich sił w tańcu musicalowym. Warsztaty będą prowadzone w oparciu o technikę tańca broadway jazz, jednak nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie taneczne. Poznamy techniki tańca w grupie, nauczymy się improwizacji na kanwie popisowych kroków Boba Fosse ("signature Fosse moves") oraz ruchów charakterystycznych dla musicalu Chicago. Niech żyje jazz!

Prowadzący:

Ania "Narien" Sol

Liczba graczy:

32

$550

.

Zapisy:

-

Cipnik

Cipnik

Tradycyjny larpartowy krąg dla kobiet* w formie pikniku, nazwany przez uczestniczki :) W specjalnej strukturze, w atmosferze zaufania i otwartości, będziemy rozmawiać o emocjach, relacjach, związkach, cielesności i seksualności - tematach, które czasem są w codzienności niełatwe do poruszenia. My robimy dla nich przestrzeń, żeby:
- doświadczyć empatii poprzez bycie wysłuchaną bez przerywania, bez ocen, bez porad
oraz
-bycia obecną w słuchaniu i świadkowaniu historiom innych.
Bywa poważnie, wzruszająco, poruszająco. A czasem toczymy bekę ;)
*zapraszam wszystkie osoby identyfikujące się jako kobiety oraz enby AFAB.

Prowadzący:

Tox

Liczba graczy:

12

$550

.

Zapisy:

Zapisy na Larparcie

Doping

Doping

Alex jako sportowiec jest środkiem waszego teamu. Jak daleko jesteście w stanie się posunąć aby ocalić jego wschodzącą gwiazdę?

Prowadzący:

Alicja Alsza Kuchta

Liczba graczy:

8-9

$550

.

Zapisy:

przed konwentem

Efektywny Altruizm

Efektywny Altruizm

Pogadanka - taki TED-talk, a potem otwarta dyskusją o EA.
Efektywny Altruizm (ang. Effective Altruism) to ruch, którego celem jest zmiana podejścia do moralności i czynienia dobra, tak aby kierować się w tych sprawach nauką i rozsądkiem, a nie emocjami i intuicją.
Tak jak Rewolucja Naukowa zapoczątkowana w XVI wieku publikacją kopernikowskiej "O obrotach sfer niebieskich" zmieniała podejście z tego jak postrzegane są natura i świat w ogóle - tak Efektywny altruizm ma na celu analogiczne zmienianie podejścia do "dobrych zachowań" - aby w postrzeganiu ich kierować się faktami, a nie uzusami czy przesądami często wynikającymi z kulturowych i religijnych zaszłości.
Efektywny Altruizm stara się m.in. zajmować takimi sprawami jak: efektywne przekazywanie pieniędzy organizacjom charytatywnym, walka ze stereotypami związanymi z tą aktywnością, uwzględnienie ludzkich tendencji i psychiki w wyrabianiu charytatywnych nawyków, walka z chorobami, cierpieniem i śmiertelnością, prawa zwierząt, racjonalne podejście do przyszłych zagrożeń cywilizacyjnych (w tym zmian klimatu), czerpanie przyjemności z tu wymienionych aktywności, szeroko rozumiane naukowe podejście do moralności w ogóle.

Prowadzący:

Łukasz Grabowski

Liczba graczy:

nieograniczona

$550

.

Zapisy:

-

Festiwal kolorów

Festiwal kolorów

Przywdziewamy białe lub czarne ubranka, następnie obrzucamy się nietoksycznymi i neutralnymi dla środowiska kolorowymi proszkami z mączki ziemniaczanej oraz talku.

Prowadzący:

Zkaj

Liczba graczy:

do 50

$550

.

Zapisy:

-

Jakkolwiek - warsztaty i gry improwizacyjne

Jakkolwiek - warsztaty i gry improwizacyjne

Godzina warsztatów improwizacyjnych dla chętnych a po niej godzina - półtorej otwartego improwizowania komediowego z widownią. Znane i lubiane gry, doskonałe do integracji i rozgrzewki przed wczuwaniem się w larpowe postaci.
Nie trzeba nic umieć, nie trzeba się znać, można Jakkolwiek!

Prowadzący:

Ewa Hithlome i Mateusz Boski

Liczba graczy:

nieograniczona

$550

.

Zapisy:

-

Larp "Trumna"

Larp "Trumna"

Neokomunistyczna (alternatywna rzeczywistość) opowieść o członkach rodziny, którzy pomimo dzielących ich konfliktów zostali skazani tylko na siebie i muszą pierwszy raz działać wspólnie. Gra oparta na relacjach międzyludzkich

Prowadzący:

Adrianna Prasał, Aleksandra Klech

Liczba graczy:

6

$550

.

Zapisy:

przed konwentem, od 30 maja

New Age: Gone with the bang!

New Age: Gone with the bang!

larp symulacyjny w terenie z elementami negocjacyjnymi. Osoby początkujące, oraz chcące rozpocząć swoją przygodę w świecie New Age mile widziane!

Niniejsza gra osadzona jest w settingu New Age, stworzonym przez Dominika Dembińskiego i Aleksandra Tukaja w 2008 roku. Jest jedną z wielu odsłon, ukazujących szalone oblicze Zakazanego Kontynentu - alternatywnej, dieselpunkowej Ameryki, będącej kolażem popkulturowych archetypów.
Larp “Gone with the Bang!” to historia trzech ekspedycji - archeologów z Nowej Brytanii, kartografów z Konfederacji Louisiańskiej i oddziału z Ligi Irokezów - których zadaniem jest rozwiązanie problemu własności skrawka ziemi na styku trzech państw.
Akcja gry dzieje się tuż po wojnie między Nową Brytanią, a Louisianą. Z trudem wypracowany pokój jest kruchy i jeden niefortunny strzał może na nowo wzniecić międzynarodowy konflikt…
20 napisanych kart postaci o dowolnej tożsamości płaciowej
około 6h gry na świeżym powietrzu.

Prowadzący:

Agata ‘Oczko’ Godun, Rafał ‘Mefii’ Matraszek, Paulina Gajewska

Liczba graczy:

20 unisex

$550

.

Zapisy:

przed konwentem, od 30 maja

No talk larps: Nieznajomi

No talk larps: Nieznajomi

Opowieść o obcych i tutejszych. Dwie kultury dwóch niemych języków. Jedna z nich, uchodząc przed katastrofą naturalną zmuszona będzie odnajdywać się w miejscu, którego nie rozumie, ani nie wie jak zostanie tam przyjęta.

Prowadzący:

Andrzej Pierzchała

Liczba graczy:

8-18

$550

.

Zapisy:

-

Opium dla róż

Opium dla róż

Pasażerowie i pasażerki pociągu zmierzającego ze Stambułu do Budapesztu zmuszeni są przeczekać problemy w podróży w stacyjnej tawernie.
Szybko odkryją, że bandyci w górach i śnieg na torach są niczym wobec problemów jakie zrzucić może na nich: ludzkie serce, trochę miłości i nędzna rakija albańskiego wieśniaka.

Prowadzący:

Andrzej Pierzchała

Liczba graczy:

16

$550

.

Zapisy:

przez konwentem, od 13 maja

Porusz siebie

Porusz siebie

Zapraszam na czułe spotkanie z samym sobą w ruchowej medytacji. W bezpiecznej i przyjaznej atmosferze oraz pięknym otoczeniu Alaskańskiej natury będziemy nawiązywać i pogłębiać naszą relację z ciałem, umysłem i ruchem. Zaprosimy do siebie emocje, dźwięki i pląsy. Skupimy się na ugruntowaniu w ciele i tańcu intuicyjnym, który sprzyja ekspresji, eksperymentom i poznawaniu siebie. Nie znajdziesz tu choreografii, skomplikowanych ruchów czy tańca w parach. Tu zatańczysz z najlepszym partnerem we wszechświecie - SOBĄ.
Spotkanie jest dla WSZYSTKICH chętnych i otwartych na nowe doświadczenia niezależnie od umiejętności tanecznych. Nieważne jak się ruszasz, najważniejsze jak się przy tym czujesz!
Warto:
- mieć swobodny strój (wygodne buty to podstawa!)
- wziąć ze sobą coś do picia - najlepiej wodę
- zabrać coś do siedzenia/leżenia (kocyk, chusta)
- zaopatrzyć się w pozytywne nastawienie
Wszelkim gapiom podziękujemy!!!

* Nie jestem profesjonalną tancerką ani psychologiem, wszystko co pojawi się na spotkaniu wynika z mojego doświadczenia i hobbystycznego zainteresowania tą formą ekspresji.

Prowadzący:

Ula Białobrzeska

Liczba graczy:

nieograniczona

$550

.

Zapisy:

-

Rękawiczki

Rękawiczki

Narracyjna, aktowa gra o powinności, degeneracji i wolnym wyborze. Zawiera bombardowania, monologi, stylowe imprezy na Pradze oraz palenie książek.

Warszawa, 1939 rok. Gracze wcielą się w grupę historyków sztuki z Uniwersytetu Drezdeńskiego, którzy otrzymali zadanie od samego Führera. Mają przeprowadzić operację Sonderauftrag Linz – objąć przewodniczenie nad komisją pozyskującą dzieła sztuki z podbitych terytoriów. Obrazy, rzeźby i antyki wszelkiego rodzaju powinny zostać skatalogowane, a następnie wywiezione do Niemiec, gdzie powstanie największe muzeum na świecie. To dobre dla obiektów. Będą bezpieczne poza terenem walk.

Tematem gry jest konflikt rozgrywający się we wnętrzu każdej z postaci, gdy praca zmusza ją do udziału w coraz bardziej moralnie obciążających procederach. Gra daje pole do eksplorowania konfliktu w psychice człowieka, spowodowanego niemożliwością pogodzenia obowiązków, wynikających z wykonywanej pracy, z prywatnymi przekonaniami moralnymi.Czy naprawdę ma się wolny wybór? I gdzie leży granica tego, co jesteśmy w stanie zrobić z rozkazu lub dla wyższej konieczności?

Żeby zagrać tę grę NIE TRZEBA znać się na sztuce.
Mile widziane stroje nawiązujące do epoki (lata 30' XX wieku, Polska/Niemcy), jednak nie zależy nam na rekonstrukcji, a ogólnym wrażeniu.

Prowadzący:

Zofia Skowrońska

Liczba graczy:

5 unisex

$550

.

Zapisy:

-

Till the Bitter End

Till the Bitter End

Wojna nigdy nie jest dobra, ale w życiu pod butem totalitaryzmu jedynym
rozwiązaniem było dla Was zbrojne powstanie. Nie ważne ile żyć to pochłonęło,
w końcu udało Wam się. Wasz oddział zdobył broń, która pozwoli w końcu zakończyć walki z rządem - wystarczy tylko dostarczyć ją dowództwie rebeliantów i zagrozić użyciem. Kompletnie wycieńczeni misją, jesteście już na ostatniej prostej, kiedy intensywne walki zmuszają Was do przeczekania paru godzin w bezpiecznej kryjówce.

tworzenie postaci ▪ trudne decyzje ▪ intensywne emocje ▪ szarość moralna

Prowadzący:

Roni "Kaczka" Korycińska

Liczba graczy:

5-15

$550

.

Zapisy:

przed konwentem

Wieczór Karaoke

Wieczór Karaoke

Mikrofony, tekst na ścianie i wspólne śpiewanie bardzo złej muzyki! Nie ma lepszego sposobu na spędzenie letniego wieczoru!

Prowadzący:

Bartek Schweiger

Liczba graczy:

zależna od miejsca

$550

.

Zapisy:

-

Złe Czytanki

Złe Czytanki

Przed Larpartem każdy chętny uczestnik przygotowuje umiarkowanie długi fragment z literatury najniższych lotów - "Kryształy czasu", "Zmierzch", "Pięćdziesiąt twarzy Greya" itp. Podczas eventu uczestnicy po kolei czytają przygotowane fragmenty ku uciesze pozostałych :D

Prowadzący:

Martens i Tuk

Liczba graczy:

max 15-20 czytaczy + ile się zmieści biernych słuchaczy

$550

.

Zapisy:

-

bottom of page