top of page

// WIZJA LARPARTA //

Larpart to festiwal wspólnoty larpowej,
tworzony dla niej i przez nią.

Wydarzenie organizowane jest non profit 
i przeznaczone dla osób dorosłych. 

Podczas festiwalu gramy w larpy, bawimy się do rana na imprezach i chillujemy. Tutaj jest także miejsce dla rozwoju, eksperymentów
i poszukiwania nowych form ekspresji artystycznej. Celebrujemy siebie i nasze wakacje w urokliwym miejscu na Kaszubach. Chcemy tworzyć dobrą atmosferę i bezpieczną przystań dla uczestników. 


A niepowtarzalna atmosfera festiwalu, dla której chce się wracać co roku, jest jak przenikający wszystko totemiczny symbol tego miejsca
- nieuchwytny i kosmiczny… po prostu Larpart. 

JJ_07620.jpg

LARP+ART
wolność
kreatywność
ekspresja

paul-volkmer-qVotvbsuM_c-unsplash.jpg
Larpart_edited.png

// Larpart to festiwal larpowy //

Gościmy gry duże, średnie i małe, często o nietypowych tematykach
i eksperymentalnej formie. Gramy zarówno premiery, jak i lubiane scenariusze, a niektóre z nich stały się nawet naszym znakiem rozpoznawczym. Podpowiadamy czego szukamy, i zostawiamy sobie prawo do selekcji programu, ale to uczestnicy festiwalu zgłaszają do nas swoje gry i to oni mają ostatecznie największy wpływ
na jego kształt.

// Bloki tematyczne 2024 //

To nowy pomysł na budowanie tegorocznego festiwalu. Bloki ustaliliśmy po zgłoszeniu się największych tegorocznych gier, tak aby wesprzeć je klimatem reszty programu. Podczas trwania bloku atrakcje i imprezy wpasowują się w jedną tematykę, w głównej sali jest scenografia przewodnia i można nie wychodzić z klimatu przez kilka dni.
Tegoroczne bloki tematyczne to:

// Folklor Magiczny //

NIEDZIELA & PONIEDZIAŁEK

Alaska to miejsce idealne by w jej scenerii wybrzmiały folkowe nuty i stroje, doprawione mniejszą lub większą szczyptą magii, szaleństwa i niesamowitości. Czerpiemy z tradycji, swojskości, słowiańskiego obrządku lub polskiego romantyzmu. Zresztą tydzień wcześniej wypada Noc Kupały, do której ten blok również nawiązuje. Folklor magiczny to nie tylko folklor lokalny, to wytrych do baśni, bajek, legend i mitów z całego świata

  • Magiczny Folklor

// Neon Futura //

WTOREK & ŚRODA 

Tęczowy cyberpunk, intensywne barwy i (z reguły) pozytywne wizje przyszłości. Estetyka neonów i moda przyszłości, elektroniczna muzyka z solidną dawką punku. W tym bloku mieszczą się zarówno filozoficzne gry SF; jak i opowieści lekkie i rozrywkowe. Tu jest także miejsce dla punktów programu poruszających tematy seksualnej różnorodności, poszukiwania tożsamości i przekraczania granic.

  • Neon, futura

// Kamera! Akcja! //

CZWARTEK & PIĄTEK

Trzeci blok inspirowany kinem, zarówno w wydaniu Hollywood, jak i w bezkompromisowej i przerysowanej stylistyce campu i tzw. kina klasy B. To horrory gore i pluszowe komedie romantyczne, art house i niedocenione klasyki. W tym bloku znajdą się punkty programu, inspirowane kinem, medium filmowym,  gatunkami i konwencjami filmowymi, oraz wszystko to, co może się wydarzyć na przecięciu larpów i filmu.

  • Kamera, Akcja!
// Larpart to również //
Zróżnicowane warsztaty

Możemy się uczyć zarówno od najlepszych, jak też od siebie nawzajem. Doskonalimy swoje umiejętności nie tylko na polu sztuki grania i tworzenia larpów, ale również rozwijając się w pokrewnych dziedzinach. 

Integracje dla uczestników

Chcemy się nawzajem poznawać coraz lepiej i budować wspomnienia nie tylko w larpowych przebraniach, ale również będąc po prostu sobą.

Epickie imprezy

W poprzednich latach mieliśmy wspaniałe imprezy zarówno outdoorowe, jak i indoorowe: wielkie imprezy tematyczne, potańcówki, ogniska i chill. 

Imprezy to inicjatywy KILL’a i Kobaltu, a także atrakcje zgłoszone przez niezależnych twórców.

bottom of page