top of page

WIZJA

WIZJA
wizja.gif

Zastanawiasz się czym będzie Larpart na Alasce?

Co różni go od innych tego typu imprez? Dlaczego warto przyjechać?

Pragniemy przybliżyć Ci jaki mamy pomysł na ten konwent i co ma dla nas
znaczenie.

Ważne jest dla nas:


Miejsce


Chcemy żeby na Alasce odbywał się konwent larpowy, umożliwiający tworzenie dużych i małych gier.
To ogromny teren, który dobrze zagospodarowany, pozwala na eksperymenty z formą i przestrzenią.
Na to, by każdy robił właśnie to, na co akurat ma ochotę.

Na Alasce, poza graniem w larpy, można się zrelaksować i fantastycznie odpocząć. Posiedzieć przy piwie pod Lipą, pograć w planszówki, zjeść tosty pod Chatą Adama, popływać w jeziorze, rozpalić ognisko, imprezować do białego rana.

Alaska to idealne miejsce dla spotkań środowiska larpowego.


Larpy


Chcemy by na Larparcie znalazło się miejsce na larpy w różnym stylu, skierowane do różnych grup odbiorców.

By były na nim klasyczne gry fabularne oparte o wspólnie opowiadaną historię, innowacyjne eksperymenty z nowymi formami i mechanikami, larpy eksplorujące trudne tematy, ale też larpy zapewniające prostą relaksującą rozrywkę swoim uczestnikom.

Wierzymy, że program Larpartu powinien zaspokoić potrzeby zarówno osób, które chcą dopiero poznać to hobby, jak i tych poszukujących nowych przeżyć i wyzwań.


Twórcy


Chcemy stworzyć przestrzeń dla tworzenia różnorodnych gier. By twórca mógł przyjechać z larpem eksperymentalnym, nietypowym, odważnym, jak i z prostą grą, na której dopiero ćwiczy swój warsztat twórczy.

Chcemy zapewnić wsparcie dla nowych mechanik, nietuzinkowych rozwiązań, oryginalnych pomysłów. Larpart ma być przestrzenią, w której przy wsparciu organizatorów, będą mogły spełnić się najskrytsze larpowe marzenia zarówno twórców, jak i graczy.

Alaskowa infrastruktura daje ogromne pole manewru zarówno dla olbrzymich gier terenowych, jaki i kameralnych chamberów, o czym nie raz mieliśmy szansę się przekonać. Tutaj można przyjechać z najbardziej szalonym lub zasobochłonnym pomysłem i po prostu go zrealizować.

Wierzymy, że na Alasce każda gra może zostać dobrze przyjęta, uzyskać opinię różnorodnych grup graczy, oraz pełne wsparcie organizatorów, czy to na etapie jej tworzenia, czy prowadzenia.

Chcemy, by każdy twórca miał przestrzeń do pokazania swoich dokonań i wyjechał z Alaski usatysfakcjonowany i z głową pełną pomysłów na kolejne produkcje.

 


Wymiana Wiedzy


Chcemy, żeby Alaska stała się miejscem wymiany poglądów i pomysłów na temat larpów, i nie tylko.
Żeby każdy mający coś do przekazania, mógł podzielić się tym, co go kręci. A każdy chcący się dowiedzieć lub nauczyć czegoś nowego, miał przestrzeń do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Chcemy dać pole do dyskusji, wymiany opinii, ale i nauki, rozwoju oraz testowania w praktyce różnych rozwiązań.

 

Integracja


Chcemy, żeby każdy mógł znaleźć na Alasce przestrzeń dla siebie. Poznać nowych ludzi, wymienić się pomysłami, spędzić czas z przyjaciółmi, dobrze się bawić.

Podczas Larparta znajdzie się czas i miejsce na larpy, planszówki, warsztaty, ogniska, dzikie imprezy i wszystko inne co sprawi, że uczestnicy poczują się tutaj dobrze.

Marzy się nam, żeby każdy, kto przyjedzie na Alaskę, nawet nikogo nie znając wcześniej, opuszczał ją w poczuciu, że stał się częścią fantastycznej społeczności.


Ludzie


Chcemy żeby na Alasce każdy czuł się dobrze i na miejscu.

Chcemy tworzyć tu społeczność osób otwartych, kreatywnych i twórczych. Które chcą rozmawiać, dobrze się bawić i dać coś od siebie innym.

Chcemy, żeby dało się tu być sobą, zarażać innych swoją pasją, dzielić się poglądami,
wrażeniami i pomysłami.

By w atmosferze wsparcia i zainteresowania każdy mógł

pokazać to, co go napędza, niezależnie czy będzie to gra, warsztat czy impreza.

 

 

 

 

bottom of page