top of page

Postępki Huncwota

#gra #blackbox #łamaniepraw #lekki

Hazard, taniec i nieprzeliczone przygody miłosne – oto życie Huncwota, W osiemnastym wieku społeczeństwo było jednocześnie zaszokowane i zachwycone ich łotrostwami i buntowniczymi aktami. I choć zwykle ich historie kończyły się karą za ich transgresje, do tego momentu wiedli naprawdę przepyszne żywoty.

AUTORZY:

Christian Schneider & Salme Vanhanen

DATA GRY:

piątek, 5 lipca 2024 15:00:

CZAS TRWANIA:

ok 4h z warsztatami

PROWADZĄCY:
Ilość miejsc:

4-12 os.

Martyna Łogin-Trenda, Zuza Borzymowska

Format zapisów:

Zapisy na konwencie

TRIGERY:

slutshaming, sztywna hierarchia i role społeczne

W Postępkach Huncwota gracze będą kolejno wcielać się w te awanturnicze istoty, inspirowane zarówno postaciami literackimi, jak i historycznymi, odtwarzając ich skandalizujący wzlot, jak i tragiczny upadek. Będą również grać kolejno sojuszników, wrogów i ofiary Huncwota, gromadząc się w barwnych scenach balowych i ponurych pojedynkach. Huncwot istnieje wyłącznie w ramach społeczeństwa, które uwodzi i przeciw któremu się buntuje, łamiąc jego zasady.

Postępki Huncwota to blackboxowy scenariusz osadzony w koloryzowanym osiemnastym wieku. Jest on przygotowany na czteroosobowe grupy graczy, z kilkoma takimi grupami grającymi jednocześnie w tym samym pomieszczeniu. Gracze prowadzą interakcje przede wszystkim w obrębie swojej indywidualnej grupy, ale przerwy między scenami są grane wspólnie przez wszystkich.

Scenariusz powinien umożliwić graczom uzyskanie perspektywy zarówno na Huncwotów, jak i na XVIII wiek jako taki oraz dać okazję do refleksji na temat natury nacisków społecznych. Czy Huncwoci to wyłącznie bawiący się ludźmi niemoralni dranie, czy też to ofiary bezdusznego społecznego nacisku? Czy pragniemy być podobni do nich, czy też raduje nas obowiązkowa kara, jakiej ulegają za swoje transgresje?

ZAPISY.png

DESIGN DOC.png

bottom of page