top of page

Spadając z Orbity

#sci-fi #wolność #androidy #przyszłość

Spadajacego odłamka Księżyca - niczym broni masowej zagłady - już nikt nie zatrzyma, ale... Może da się jeszcze coś uratować?
W tym trudnym czasie zebrano grupę wpływowych ludzi i Androidów w sali obrad na zgliszczach tego, co kiedyś było Nowym Jorkiem.

AUTORZY:

Chris Brecheen (Writing About Writing Blog: https://www.chrisbrecheen.com); Tłumaczenie i redakcja: Marta Błaszkiewicz

DATA GRY:

wtorek, 2 lipca 2024 15:00:

CZAS TRWANIA:

ok 5,5h z warsztatami

PROWADZĄCY:
Ilość miejsc:

15 ról unisex

Marta Błaszkiewicz

Format zapisów:

Zapisy przed konwentem, Losowanie

TRIGERY:

ludobójstwo, utrata bliskich, walka o prawa człowieka, wierzenia religijne i bigoteria; u pojedynczych postaci: narkotyki, wykorzystanie seksualne, samobójstwo

Pomyśleć, że niedawno pierwsze humanoidalne automaty były zdolne jedynie do wykonywania podstawowych obowiązków domowych! Gdy coraz trudniej było poprawić ich funkcjonowanie klasycznym oprogramowaniem, tanim kosztem wprowadzono algorytmy emocjonalne, aby dać Androidom motywację do doskonalenia się i zdolność przewidywania potrzeb swoich panów. To doprowadziło do rozwoju samoświadomości, poczucia przynależności, a w efekcie potrzeby wolności i autonomii.

Później liczono, że wygnanie Androidów na Księżyc rozwiąże problem, jednak doprowadziło tylko do kilkuletniej wojny...

Od tygodnia media trąbią o ogromnym odłamanym kawałku Księżyca, który - niczym broń masowej zagłady - nieuchronnie zbliża się do Ziemi. Opinia publiczna jeszcze nie pojęła, że przy zderzeniu zginie większość ludzkości.

W tym trudnym czasie zebrano grupę wpływowych ludzi i Androidów w sali obrad na zgliszczach tego, co kiedyś było Nowym Jorkiem. Księżyca już nikt nie zatrzyma, ale... Może da się jeszcze coś uratować?

ZAPISY.png

DESIGN DOC.png

bottom of page