top of page

The Last of Us: When We Stay

#gra #postapokaliptyczne #inspiracja

Czerwiec, 2019 rok. Przyczyną upadku cywilizacji było zakażone zboże. Kilka lat temu kordyceps rozprzestrzenił się po świecie, zaczynając od Ameryki Południowej. Setki ciał leżących na ulicach stały się widokiem powszednim, nie było szczepionki, nie było ratunku, nadzieja powoli zatracała się w anarchii...

AUTORZY:

Angelika Iżykowska, Bartosz Naumowicz, Zuzanna Mazurek

DATA GRY:

4 lipca 2024 18:00

CZAS TRWANIA:

ok 5,5h z warsztatami

PROWADZĄCY:
Ilość miejsc:

Role męskie: 2
Role żeńskie: 2
Role unisex: 4

Angelika Iżykowska, Bartosz Naumowicz, Zuzanna Mazurek (NPC)

Format zapisów:

Zapisy przed konwentem, Ankieta zgłoszeniowa, Potrzebuję niewielkiej ankiety zgłoszeniowej, aby dostosować role pod preferencje graczy i dać im trochę czasu na zastanowienie.

TRIGERY:

Śmierć, survival, trudne wybory moralne, choroby, krew, przemoc psychiczna i fizyczna, gore, horror, narkotyki, wulgarny język, samobójstwo, ciemność, migające światła, nieprzyjemne dźwięki.

Czerwiec, 2019 rok. Przyczyną upadku cywilizacji było zakażone zboże. Kilka lat temu kordyceps rozprzestrzenił się po świecie, zaczynając od Ameryki Południowej. Setki ciał leżących na ulicach stały się widokiem powszednim, nie było szczepionki, nie było ratunku, nadzieja powoli zatracała się w anarchii. Ponad 60% populacji zostało zarażone lub zmarło w wyniku choroby. Świat przyzwyczaił się do obecności biegaczy i czychaczy, ale… czy to jedyne rodzaje zarażonych? Czy przez lata kordyceps mógł rozwinąć się jeszcze inaczej? Każdy człowiek, który został jeszcze przy życiu i zdrowiu próbuje związać koniec z końcem: przeżyć kolejny dzień, dotrzeć w bezpieczne miejsce, mieć dom, w którym próbuje względnie normalnie żyć. Niestety, trudne sytuacje mogą dotknąć każdego, codziennie, nie dając wytchnienia. Na bieżąco trzeba tworzyć plan i plany zapasowe, oszczędzać racje żywnościowe oraz podjąć decyzję o tym, czy zaufać nieznajomym.

ZAPISY.png

DESIGN DOC.png

bottom of page