top of page

Program

Zaklęci

Zaklęci

Zaklęci to czterogodzinny, niewerbalny chamber dla 10 - ­20 uczestników. Uczestnicy wcielą się albo w ludzi, albo w istoty z mitów Słowiańskich­.

Remix gry " Zaczarowani Jeppe i Maria Bergmann Hamming" w wykonaniu Rafała Matraszka, Prowadzący: Andrzej Pierzchała

Tibi Et Igni

Tibi Et Igni

Pewnej bezchmurnej nocy, do karczmy pośród ukraińskich bezdroży, tuż na skraju Dzikich Pól zajeżdża szlachecka karoca. Podróżujących nią niewiast, strzegą dwaj dzielni szlachcice, od których duma i odwaga biją niczym łuna.

Wewnątrz ubogiej izby, przy palenisku siedzą, kurząc fajki i pociągając niespiesznie z antałków Kozacy o pochmurnych obliczach. Chociaż się znają – milczą i tylko patrzą na siebie wilkiem. Co stanie się, kiedy otworzą się drzwi karczmy?

Tę historię zachowaj dla siebie i dla ognia…

Natalia Rożek

Second Life

Second Life

Każdy z nas pragnie od życia różnych rzeczy, pewne jest jednak, że jedną z najbardziej pożądanych rzeczy jest nieśmiertelność. My dajemy wam nowe, nieograniczone niczym, poza wyobraźnią możliwości stworzenia świata, w którym, nie uwiązani do ograniczeń jednej cielesnej powłoki będziecie mogli żyć wiecznie.
D. Ducot – CEO megakorporacji Facepay, w wywiadzie dla Future Is Now!
Sierra Outpost to niezwykłe miejsce gdzie spotykają się ludzie, którzy nie mają nic do stracenia a mogą zyskać wszystko. Tutaj można pogrążyć się w narkotycznym transie i zatracić rzeczywistość, tutaj można kupić wszystko i niemal wszystkich. Tym miejscem rządzi jedna osoba, której słowo jest prawem. To tutaj odbędzie się na bankiet, podczas którego wystąpią znane gwiazdy, a ukoronowaniem będzie aukcja uprzywilejowanych udziałów w projekcie “Second Life”.

Ida Pawłowicz, Jakub Krassowski, Meg Pomorska

Ławeczka

Ławeczka

"Przyznajcie się, kto z Was chociaż raz nie przysiadł na Ławeczce przed blokiem?"

Marta Szmigiel, Klaudia Toruń

Krótka Historia o Końcu świata

Krótka Historia o Końcu świata

Zapraszamy na immersyjnego larpa rozgrywającego się w większości w jednym pomieszczeniu.

Stymularpy (Ida Pawłowicz, Jakub Krassowski)

Agenci Systemu

Agenci Systemu

Jest rok 2218. Władzę na świecie sprawuje SYSTEM, sztuczna inteligencja stworzona przez ludzi na początku XXI wieku. Samodzielnie interpretując podstawowy cel swojego istnienia, zapewnić bezpieczeństwo człowiekowi, maszyna wyrwała się spod kontroli. SYSTEM stworzył wirtualną rzeczywistość, w której funkcjonują nieświadomi niczego ludzie. Idealna symulacja roku 2018 jest środowiskiem, w którym sztuczna inteligencja może ich kontrolować i dbać o bezpieczeństwo. Do pracy używa specjalnych programów AGENTÓW SYSTEMU działających wewnątrz wirtualnego świata. Dla maksymalnej wydajności SYSTEM oraz AGENCI SYSTEMU pozostają w nieustającej komunikacji. Nieprzerwana wymiana danych pozwala na błyskawiczną analizę sytuacji i podjęcie decyzji przez centralny komputer. Tak było do momentu zerwania łączności...

Jakub Barański

Antares

Antares

"Anarcho-komunistyczny feel-good larp o budowaniu nowego świata. Inspirowany książką Urszuli Le Guin ""Wydziedziczeni"", na strukturze larpu D8.

Naszą planetą od zawsze rządzili Gospodarze. Posiadali wszystko, nawet nas. Odkrycie drugiej planety w naszym układzie, zdatnej do zamieszkania, przyniosło nadzieję na wolność. Rewolucja zwycięża. Nadchodzi czas pracy. Antares to nasz nowy dom. Bez Gospodarzy."

Mikołaj Wicher, Katarzyna Czpak, Joanna Płaszewska

Wind of Change

Wind of Change

Kamil Bartczak, Małgorzata Barczak, Michał Grabowski, Aleksandra Ososińska, Marcin Ziemniak, Piotr Nowakowski, Dominik Dębiński, Mateusz Bielski

Tajemnice Blackwater Mansion

Tajemnice Blackwater Mansion

"Upalny sierpień 1932 roku.
Posiadłość Blackwater na wyspie Osea, wschodnie wybrzeże Anglii.
Posiadłość pozornie typowa, a towarzystwo w niej zgromadzone także niespecjalnie odstaje od standardów panujących ówcześnie na salonach - ot, kilka osób, krewnych i znajomych właściciela, którzy przybyli by dotrzymać mu towarzystwa w tym gorącym czasie. Czasie, w którym powinno się bawić, odpoczywać, relaksować...
Jednak każde, nawet z pozoru najnormalniejsze towarzystwo kryje w sobie coś więcej. Sekrety, więzi, żale... Wszystko to, co ludzkie, a co w końcu wychodzi na jaw i prowadzi do potwornych konsekwencji.
Chłodny sierpniowy wieczór roku 1932.
Wyspa Osea.
Dziewięcioro ludzi stoi w jednym z pięknych pokoi posiadłości i patrzy na martwe ciało swego gospodarza."

Piotr "Klucznik" Chmielewski

Pięciu Gniewnych Nauczycieli

Pięciu Gniewnych Nauczycieli

W jednym z warszawskich liceów doszło do bójki w której jeden z uczniów, posiadający bogatą przeszłość rozrabiaki, dotkliwie pobił kolegę. Teraz pięciu jego nauczycieli musi zdecydować czy powinien on zostać wydalony ze szkoły. Tylko czy pięć osób uwikłanych w swoje własne ambicje jest w stanie wydać sprawiedliwy wyrok?

Maciej Bugalski

Lewiatan

Lewiatan

Lewiatan jest osadzoną w realiach Wojen Napoleońskich opowieścią o brytyjskim okręcie wojennym, którego załoga w przededniu Bitwy pod Trafalgarem zostaje postawiona przed sądem wojskowym. Jest to opowieść o obowiązku, posłuszeństwie, miłości do ojczyzny, okrucieństwie i dumie. Gra zawiera obszerne elementy freeformu i będzie wymagała od graczy sporej dozy improwizacji. Dostępne tylko i wyłącznie postacie męskie (kobiety odgrywające mężczyzn są mile widziane). Gra zawiera elementy, które mogą być niekomfortowe dla wielu osób: wulgarny język, rasizm, sceny przemocy.

Autor: Marcin Woźniak , Prowadzący: Bartosz Bruski

Krew Nie Woda

Krew Nie Woda

Niektórzy mówią, że nie ma uczucia piękniejszego niż miłość, ani straszniejszego niż samotność. Powiadają też, że czas leczy wszystkie rany. Ludzie często się mylą. Są miejsca, do których powracamy po latach. Jedne budzą wspomnienia, inne żal, jeszcze inne strach.

Gra jest opowieścią o grupie dziewcząt z okolicznych wsi, które w noc przesilenia wymykają się nad jezioro. Jest to utrzymany w stylistyce młodopolskiej larp grozy, oparty na legendach i podaniach kaszubskich oraz niemieckich. Gra zaczyna się, gdy grupki dziewcząt wychodzą wieczorem z domów, by udać się nad jezioro. Noc wkrótce otoczy je niepokojem i zdarzeniami, które nawiedzają zmęczone umysły w koszmarach na jawie. Gra zakończy się wraz z powrotem w dziewcząt do domów.

Andrzej Pierzchała

Cell Block Tango

Cell Block Tango

Opowieść o sześciu kobietach, które łączy jedno - mężczyzna, na dodatek martwy. Oskarżone o zabójstwo muszą dowieść swojej niewinności. Jednak czy na pewno wszystkie są niewinne?

Leon Truskawka

Duży John

Duży John

DUŻY JOHN – program śledczy służący do odtwarzania, wykrywania, oraz neutralizowania przestępstw popełnianych w tzw. SYSTEMIE, czyli wirtualnej rzeczywistości, do której przeniosło się życie ludzi pod koniec XXI wieku. Pierwsze użycie programu miało miejsce w 2118 roku. Ówczesne możliwości pozwoliły na wykorzystanie 8 BOTÓW aktualizowanych w trakcie śledztwa o kolejne LOGI SYSTEMOWE.

Jakub Barański

Tylko drzewa szumiały

Tylko drzewa szumiały

Ja wsysam w siebie lato tak jak dzika pszczoła wsysa miód. Zbieram wszystko w jedną dużą bryłę lata, żeby żyć nią, kiedy nie będzie już lata. To jest taki wielki przekładaniec, są w nim wschody słońca i czarne jagody na gałązkach, i piegi na twoich ramionach, i blask księżyca nad rzeką wieczorami, i niebo pełne gwiazd, i las, i upał południa, kiedy słońce złoci sosny, i przelotne deszcze wieczorne, i wszystko inne, i wiewiórki, i lisy.
Astrid Lindgren Ronja, córka zbójnika

“Tylko drzewa szumiały” to dziejąca się współcześnie epizodyczna gra z gatunku “slice of life” opowiadająca o losach ósemki przyjaciół na przestrzeni kilku dekad.

Anna "Narion" Sołtys

Show Must Go On!

Show Must Go On!

Świat już się skończył.
Teraz nie jest już ważne co dokładnie się stało, liczy się tylko to, że Ziemia nie jest już miejscem dla ludzi.

Aleksandra "Panda" Kiełbasz, Marta "Ireth" Szmigiel

Nieznajomi

Nieznajomi

Nieznajomi to larp o integracji.

Autorka : Nina Runa Essendrop, Prowadzący: Andrzej Pierzchała

Kto ty?

Kto ty?

Starszy jest jeszcze z nami. Dopóki płyniemy z nim wszystko jest tak, jakby jeszcze żył. Jutro dopłyniemy jednak do naszej ziemi i go spalimy.
Pierwszy raz będziemy śpiewać bez niego. Kto poda śpiew? Lilia może nie chcieć. Struga by może chciała. Szczupak będzie chciał na pewno, ale nie wszyscy chcą jego.
Jak to zrobić żeby i mnie było w tym słychać? I żebyśmy razem brzmieli dobrze?

Małgorzata Bartczak,Kamil Bartczak, Patryk Faberski, Michał Grabowski, Paweł Jasiński, Marcin Ziemniak

Dying of the light

Dying of the light

Słońce umarło a wraz z nim jego życiodajna energia.

Marcin Ziemniak

Cały Rok

Cały Rok

“Cały rok” to jeepform opowiadający o trzech kobietach i ich pracy - fizycznej, intelektualnej, ale przede wszystkim emocjonalnej - na rzecz społeczności. Gra pozwala graczkom i widowni prześledzić losy kobiet, ich otoczenia i podjętego projektu na przestrzeni jednego roku, opowiadając historię o wytrwałości i współpracy, a także o wypaleniu i wybaczeniu.

“Cały rok” rozgrywa się w dookreślonej przez graczy współczesności. W grze pojawia się tematyka magii, jednak uczestnicy powinni spodziewać się zaklęć, przekleństw i ofiar ukrytych w codziennych czynnościach, niż widowiskowych wątków fantasy.

Joanna Płaszewska

All My Loving #2020

All My Loving #2020

Polska, 2020. Freddy zaprasza do swojego mieszkania Eltona, Lucy, Sky’a i Roxanne, by razem zamieszkać na czas lockdownu. Zamknięci pod jednym dachem przyjaciele odkrywają swoje uczucia i zmierzają się z rzeczywistością. All My Loving jest larpem dla pięciu osób o przemianie przyjaźni w miłość, o budowaniu poliamorycznej rodziny, o psychodelikach, tajemnicach i tożsamości w świecie ogarniętym pandemią i protestami.

Dracan

Inne

impreza

Luźne Improwizowanie

Gry improwizacyjne (możliwe, że z bonusową częścią warsztatową), na aktorskie i kreatywne rozgrzanie, pośmianie się i wyluzowanie.

Mateusz Bielski (+ może Ewa Żygadło)

impreza

inne

Psia integracja

Wydarzenie dla larpartowiczów z psami oraz tych, którzy chętnie pobawiliby się z czworonogami. Zabawy, spacery, skupienie się na czworonogach, żeby miały swoją rozrywkę.

Leon Truskawka

inne

impreza

Rave przy ognisku

Impreza z elektroniczną muzyką przy ognisku. Jeszcze wymyślę do niej program, konwencję etc, żeby to był event-event, ale chciałbym w końcu kiedyś przetańczyć całą noc pod gołym niebem.

Dracan

impreza

Impreza

Grill i impreza wokół ogniska.

Andrzej Pierzchała

Impreza

rpg

Cube Draft MTG

Zapraszam na drafta MTG. Cube draft to darmowa rozrywka gdzie draftujemy z wcześniej przygotowanej puli kart, zawierającej synergie. Mój Cube jest raczej low-powered, ale nie jest to zestaw złożony z crapu. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda w postaci sklepikowo-napojowej :) Możemy zagrać kilka draftów, im częściej się gram tym ciekawiej, bo poznajemy konkretnego Cube'a. Pod tym linkiem znajduje się lista kart: https://www.cubecobra.com/cube/list/6067274c7d071f431e33ebe5

Wojciech 'Lagnar' Gajos

rpg

inne

Wymiana Gratów

Jeśli tak jak wielu z nas przez pandemię nazbierało Ci się gratów - ubrań, kosmetyków, bibelotów - przywieź je na Larparta. Wyłożymy je w jednym miejscu i znajdziemy im nowy dom!

Shilay

inne

Impreza

NewNewNew Party

#NewSongsOnly #NewFashionOnly #NewDrinksOnly

Imprezy na Alasce są legendarne, ale repertuar muzyczny zasługuje na ekstremalne odświeżenie. Proponujemy imprezę, na której poleci TYLKO NOWA MUZYKA, do której na Alasce jeszcze nie tańczyliście!

Nowa, ma się rozumieć, dla nas, niekoniecznie dla świata. To mogą być zapomniane perełki z lat 80', nigdy nie puszczony w Hollingu remix hitu z lat 2010' i zdecydowanie będą tam przeboje z szalonego roku 2020'. Swoje propozycje zgłaszać można do Dracana.

Dla utrzymania konwencji, proponujemy dresscode #NewFashionOnly. Ubieramy się w rzeczy, których jeszcze nigdy na imprezie nie nosiliśmy. Może masz w szafie sukienkę, którą kupiłaś z myślą o wychodzeniu na kluby, zanim zamknięto kluby? A może drugą ulubioną koszulę, która zawsze przegrywa z tą pierwszą? A może chcesz wypróbować zupełnie nową dla siebie stylówę? To dziś!

Dla immersjonistów proponujemy taką zabawę, żeby przywieźć na tę imprezę napoje lub zrobić sobie drinki, których jeszcze nigdy nie piliście.

Dracan

Impreza

Festiwal Kolorów

Jak co roku, zgodnie z alaskańską tradycją ubieramy się w białe lub czarne ubranka, aby obrzucać się nietoksycznymi i neutralnymi dla środowiska kolorowymi proszkami z mączki ziemniaczanej i talku.

Zkaj

pokaz

Pokaz shibari

Pokaz japońskiej erotycznej sztuki wiązania, dominacji i komunikacji w stylu paryskiej galęzi Naka-ryu.

Aleksander Tukaj, Marta Langiewicz

pokaz

Drag This Pose

Lale w Szale, czyli drag-queenki z Wrocławia przyjeżdżają na Alaskę zrobić imprezę roku!
Mona Lizak, TylkoAna, Histamina i Bavi zatrząsa przystankiem wypełniając go wszystkimi kolorami tęczy! Szalone królowe biorą pod swoje pstre skrzydła nowicjuszki Dragowej sceny - czyli właśnie was! Oprócz występu każdej z gwiazd, występów niespodzianek, zobaczycie występy nowych podopiecznych, weźmiecie udział w otwartym szkoleniu z bycia Sceniczną Divą. Dziewczyny obudzą w Was pokłady humoru i szaleństwa zapraszając do wspólnej zabawy, której nie może zabraknąć, jak już one się za to zabiorą.

Cały dzień dziewczyny będą dla was stawały dla was na głowie. Zaczniemy od wczesnego popołudnia. W programie prócz szampańskiej zabawy, są występy, gry i warsztaty! Porozmawiamy sobie też z Ekspertem/ką na poważne tematy dotyczące spraw środowiska LGBTQ+, akceptacji i emancypacji. Wieczór zapowiada się cudownie. Z doświadczenia wiemy, że nie może Was tam zabraknąć. Do zobaczenia!

Lale w Szale

Impreza

Impreza kostiumowa Drag-Queen-Changeling

Co by było, gdyby Ru Paul był Fae, a uczestnicy Drag Race'u Changelingami uwięzionymi w świecie przypominającym telewizyjny show?

Impreza kostiumowa na którą można przyjść w dragu, makijażu czy czymkolwiek innym queer, w czym będziecie się czuli dobrze. Na imprezie poza tańczeniem będą atrakcje zainspirowane programem Ru Paul's Drag Race. Zachęcamy do przygotowania sobie na ten wieczór najbardziej kolorowych drinków, jakie w warunkach alaskańskich potraficie sobie wyczarować.

Dresscode: Queer as Fu*k
Drinkcode: Kolorowe drineczki z palemką.

Dracan

Impreza

bottom of page